Sıkça Sorulan Sorular

 

Hazelanna.com’dan alışveriş yapmak güvenli midir?

·             Hazelanna.com, kişisel verilerin toplanması ve saklanması konusunda en üst güvenlik önlemlerini kullanmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz bankalara şifreli bir şekilde gönderilmekte ve Hazelanna.com tarafından saklanmamaktadır. Ayrıca sitemiz’de SSL sertifikamız mevcuttur.

 

Kargomu Nasıl Takip Ederim ?

Oluşturduğunuz siparişleriniz Yurtiçi Kargo ile 5 iş günü içerisinde tarafınıza gönderilmektedir  ve buradan takip edebilirsiniz.

 

Model boy/kilosu nedir ?

·            Model’in boyu 1.76, kilosu 54’dir.

Ölçüler:
Bel : 61 cm
Basen : 93 cm
 

Kapıda ödemelerde / Kredi kartlı ödemelerde kargo ücreti dahil mi değil mi?

·            Hazelanna.com ‘dan alınan tüm ürünler için kargo bedeli müşterilerimize aittir.

 

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

·            Hazelanna.com üzerinden ve verilen siparişlerimi anlaşmalı olduğumuz kargo firması olan Yurtiçi Kargo tarafından sizlere gönderilmektedir.

 

Siparişim bana ne zaman ulaşır?

·              Hazelanna.com üzerinden ve oluşturduğunuz siparişleriniz onaylandıktan sonraki 1-5 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması tarafından sizlere teslim edilecektir.

 

iadelerde kargo ücreti kime ait?

·              Kullanılmış veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Cayma hakkı kullanılan iadeler (defo harici) müşterilerimiz tarafından karşılanmaktadır.  Bu süreci de bireysel gönderiminizde fazla tutar çıkacağından dolayı bizlere 660426131  Yurtiçi Kargo gönderi kodumuzla Alıcı Ödemeli olarak gönderimini sağlıyorsunuz ve bizler de iade kargonuzun bedelini sizlerin bakiyesinden düşüyoruz.

  

Siparişlerimi teslim alırken neye dikkat etmeliyim?

·            Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesi sürecinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

Hazelanna.com’da satılan ürünler orjinal midir?

·              Bizler açıklamalara ve instagram hikayelerine eğer ürünlerimiz orjinal ve etiketli ise ‘ürün orjinaldir’ ibaresini kullanmaktayız. Bu ibareyi kullandığımız ürünler ihracat fazlası ürünleri olduğu için orjinaldir. İbareyi kullanmadığımız ürünler orjinal ürün değildir.

Hazelanna.com’da nasıl ödeme yapabilirim?

     Hazelanna.com üzerinden bütün kredi kartlar ve banka kartları ile, (VISA, Mastercard, American Express vb. )  ve kapıda nakit ödeme ile yapabilirsiniz.
Kapıda Kredi Kartı ile ödememiz mevcut değildir.

 

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

·            Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren, 14 (ondört) gün içerisinde tarafımıza gönderip iade edebilirsiniz.. Kullanılmış, ambalajı açılmış veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürünler, ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.  Ürün iadesi için , ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde kargoya teslim edilmesi gerekmektedir. Gelen ürün öncelikle Hazelanna.com müşteri hizmetleri tarafından incelenir. Eğer üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit edilirse ürünü iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti ödeme şeklinize göre kredi kartınıza ya da hesabınıza iade edilir.  %50 ve üzeri indirim uygulanmış ürünlerde iade ve değişim yapılmayacaktır.     

                         İADESİ TALEP EDİLEN ÜRÜN/ÜRÜNLER İÇİN FATURA İLE İADE ZORUNLUDUR. FATURASIZ GÖNDERİLEN İADELER KABUL EDİLMEYECEK VE GERİ KARGOLANACAKTIR.

     
 

Sipariş iptal edildiğinde param ne kadar sürede hesabıma yatırılır?

·           Tarafınıza ulaşmış siparişlerin iptali ve iadesi ürünler Hazelanna.com’a ulaştıktan sonra 10 iş günü içinde, ödemenin gerçekleştirildiği şekilde yapılmaktadır. Kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişlerin iadesi, ödeme yapılan kredi kartına 10 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemenin kredi kartına taksit seçeneği ile yapıldığı takdirde ise ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek otomatik bir şekilde her ay ödemenin yapıldığı kredi kartına iade edilecektir. Bu prosedür; Hazelanna.com tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.

 

Yurtdışına teslimat yapılıyor mu?

·            Şuan için yurtdışına teslimat sağlanmamaktadır. Sağlandığı takdirde sizlere Hazelanna.com üzerinden ve instagram hesabımız olan @hazelanna.co üzerinden bilgilendirme sağlanacaktır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR